• Deutsch

Tipy na výlet

spolufinancovanoEU

 • Foto výzva

  Foto výzva

  Přicházíme s prosbou o fotografie z Vašeho putování na běžkách Šumavou. Chceme rozšířit tipy na výlety o dalších 5, bohužel nám k nim chybí fotografie z terénu, které by dokreslily představu o terénu, okolí, atd. Fotografie nemusí být v tiskové kvalitě. Pokud nám budete chtít pomoci, posílejte prosím fotografie, které budou pojmenované (místo pořízení + […]Více zde »
 • Výlet po hřebenech Pancíř – Můstek – Prenet

  Výlet po hřebenech Pancíř – Můstek – Prenet

  Ze Špičackého sedla se můžete vydat na hřbenovku Pancíř  – Můstek – Prenet. Tato trasa je profilově náročnější, odměnou jsou krásné výhledy. Nástup na tuto trasu je možný přímo ze Špičáckého sedla, kdy použijeme vyšlapané stopy podél silnice Špičák – Hofmanky  (případně můžeme tento úsek absolvovat i pěšky).  Zhruba po jednom kilometru od sedla přímo […]Více zde »
 • Výlet na Hofmanky z Gerlovy Huti

  Výlet na Hofmanky z Gerlovy Huti

  Lehký výlet z Gerlovky je směrem na Nový Brunst, Starou hájovnu a dále na Hofmanky. Zaparkujeme na parkovišti Gerlova Huť a k nástupnímu místu se přesuneme asi 300 m ke křižovatce Gerlova Huť (buď pěšky po silnici, nebo na lyžích podél cesty), musíme přejít pěšky přes silnici I. třídy Klatovy – Železná Ruda. Nástupní místo […]Více zde »
 • Výlet na Zlatý stoleček okolo jezera Laka

  Výlet na Zlatý stoleček okolo jezera Laka

  Upravené trasy našeho okruhu začínají přímo v obci Prášily za bývalým kostelem vpravo po zelené turistické trase stoupáním na bývalý Formberg, odtud po průseku pod elektrickým vedením až na cestu Vysoké Lávky – Hůrka. V úseku pod elektrickým vedením bývá stopa často zhoršené kvality, zejména při nižší vrstvě sněhu. Dále pokračujeme vlevo po lyžařské trase […]Více zde »
 • Výlet kolem Polomu

  Výlet kolem Polomu

  Parkoviště Gerlova Huť představuje ideální výchozí bod hned pro několik možných výletů na běžkách. Jeden z těch náročnějších nás povede okružní trasou kolem vrcholu Polom (1295 m n. m.).  Z parkoviště vyrazíme asi 1km dlouhým mírným stoupáním úbočím Sklářského vrchu, poté se výjezd změní v pohodlný  sjezdík po tzv. Polomské dálnici, kde je podél cesty […]Více zde »
 • Výlet z Churáňova přes Zlatou Studnu na Horskou Kvildu

  Výlet z Churáňova přes Zlatou Studnu na Horskou Kvildu

  Churáňov je mezi běžkařskou veřejností známý zejména díky lyžařského stadionku, který byl v roce 1985 dokonce dějištěm závodu světového poháru v běhu na lyžích žen!  Na tento stadion navazují závodní lyžařské trasy 1,2,3,4,5 a 7 km, které jsou ovšem svým profilem poměrně náročné a jsou spíše určené pro vrcholové sportovce.  Náš výlet nicméně začne na […]Více zde »
 • Výlet Černá hora z Kvildy

  Výlet Černá hora z Kvildy

  Nejčastější varianta výletu na Černou horu začíná na Kvildě. Obec Kvilda je opravdovým centrem běžeckého lyžování na Šumavě, tvoří zázemí startu a cíle únorového Šumavského skimaratonu.  Pro parkování můžeme využít některé z mnoha parkovišť v obci Kvilda, přímo u nástupního místa na trasu je parkoviště na severním okraji obce směrem na Horskou Kvildu. Na náš […]Více zde »
 • Výlet Zadní Chalupy – Rittsteig

  Výlet Zadní Chalupy – Rittsteig

  Trasa přímo navazuje na již popsaný výlet na Černé jezero. Je určena pro opravdu zdatné lyžaře a je pokračováním výletu na Černé jezero, dále trasy úbočím Svarohu a Ostrého, kolem přírodní rezervace Bílá strž (v zimně přístup k vodopádu uzavřen) na rozcestí Na Statečku, Pod Lovečnou, Lomnice a dále přes zaniklou osadu Zadní Chalupy až […]Více zde »
 • Výlet ze Stožce do Bischofsreutu a Haidmühle

  Výlet ze Stožce do Bischofsreutu a Haidmühle

  Vyzkoušíme si krásný ovšem náročnější okruh ve členitém terénu. Na trase se střídají táhlé lesní svážnice i úseky po loukách a pastvinách. Trasu začneme v nejnižším bodě celého okruhu ve Stožci. Zde bez problémů zaparkujeme na centrálním parkovišti uprostřed obce (z poplatku za parkování obec částečně financuje údržbu lyžařských tras), nástupní místo je vzdáleno asi […]Více zde »
 • Okruhy Mauth – Finsterau

  Okruhy Mauth – Finsterau

  Zajímavou alternativou na lyžařský výlet je navštívit bavorské středisko Mauth, kde nalezneme okruhy s variabilními možnostmi zkrácení. I přes nižší nadmořskou výšku jsou zdejší okruhy většinu dobře vysněžené, kvalitní a četná je také úprava tras. Doporučené parkoviště, které je přímo u nástupního místa na trasy, je osazeno parkovacími automaty, cena není nikterak závratná (asi 1Euro/h). […]Více zde »
 • Výlet z Modravy na Březník

  Výlet z Modravy na Březník

  Výlet podél Modravského potoka na hájenku Březník je pro lyžaře běžce opravdu ideální. Cesta neustále mírně stoupá, sněhové podmínky jsou zde ty nejlepší na Šumavě a o romantickou kulisu se stará zimní říčka bojující s ledovým příkrovem. Nástupní místo na lyžařské trasy je vzdáleno od parkoviště asi 200 m proti proudu Modravského potoka, tento úsek […]Více zde »
Print Friendly, PDF & Email