• Deutsch

Okruhy Mauth – Finsterau

2mauth_hlavickaZajímavou alternativou na lyžařský výlet je navštívit bavorské středisko Mauth, kde nalezneme okruhy s variabilními možnostmi zkrácení. I přes nižší nadmořskou výšku jsou zdejší okruhy většinu dobře vysněžené, kvalitní a četná je také úprava tras. Doporučené parkoviště, které je přímo u nástupního místa na trasy, je osazeno parkovacími automaty, cena není nikterak závratná (asi 1Euro/h). Okruhy jsou velice dobře značeny, možnosti jsou od 2 km, 5 km přes 10 km až po  17 km a směr jízdy je doporučen po směru hodinových ručiček. Kratší trasy jsou rovinatější, delší jsou již profilově náročnější.  Všechny okruhy začínají proti proudu Reschbachu. Po trase míjíme odbočky vpravo, které nám umožní zkrácení trasy dle chuti. Nejdelší, sedmnáctikilometrová varianta okruhu nás zavede až do zimního střediska Finsterau, do kterého je v závěru ostřejší stoupání. Ve Finsterau pak navazují další běžecké okruhy a závodní tratě tohoto střediska.  Zajímavý by byl i přechod přes hranice na Bučině a dále na Kvildu. To bychom ale museli mít vyřešenou dopravu zpět nebo počítat s celodenním výletem okolo 45 km. Cesta zpět z Finsterau do Mauthu naopak většinou příjemně klesá, místy jsou i technicky náročnější sjezdové pasáže.

Omluvte prosím zhoršenou kvalitu některých fotek. Jedná se o reportážní fotky, které byly pořizovány při testování výletů. Museli jsme využít každé vhodné příležitosti k testování výletů, i když bylo zrovna pod mrakem, protože i tato zima byla dost skoupá na sníh a hrozilo, že bychom nestihli zrealizovat a odzkoušet všechny výlety v bílé stopě, které Vám přinášíme.

okruhy Finsterauokruhy Finsterauokruhy Finsterau Okruhy Mauth

 

 

 

 

 

Okruhy Mauth Okruhy MauthOkruhy MauthOkruhy Mauth

 

 

 

okruhy Mauth

 

 

 

 

 

 

 

  • Parkování: parkoviště v Mauthu, z centra obce asi 200 m po silnici směrem na Neuschönau, GPS: 48.8867303N, 13.5784578E
  • Nástupní místo: asi 200 m od centra obce směrem na Neuschönau
  • Značení: okruh proznačen  jako lyžařská turistická trasa.
  • Časová náročnost: dle sněhových podmínek, nejdelší varianta 2,5 – 3,5 h
  • Fyzická náročnost: středně těžká trasa, zkrácené varianty lehké – vhodné pro rodiny s dětmi.
  • Délka: 17 km
  • Povrch: pravidelně udržované lyžařské trasy
  • Zajímavosti na trase: Reschbach s bobřími hrady, Finsterau
  • Občerstvení: Mauth, Finsterau
  • Servis lyží: není k dispozici.

Itinerář Okruhy Mauth – Finsterau  si můžete vytisknout a všechny informace prakticky využít přímo v terénu.

2 mauth_itinerar_Stranka_1 2 mauth_itinerar_Stranka_2

 

 

profil Mauth

 

 

 

 

 

 

 

 

Prolink na mapu seznam:

Rádi bychom počet výletů dále rozšiřovali a tak uvítáme, když se s námi podělíte o své zkušenosti s našimi výlety a dáte nám vědět, jaké informace vám chybí a měli bychom je doplnit. Nebo nám zašlete své fotografie z těchto výletů, které rádi zveřejníme. K tomu můžete využít buď e-mail info@bilastopa.cz, nebo třeba náš profil na facebooku Bílá stopa Šumava, kam také pravidelně přidáváme novinky a zajímavosti o dění v Bílé stopě na Šumavě.  Budeme rádi, když nás budete sledovat, lajkovat a sdílet.

Print Friendly, PDF & Email