• Deutsch

Výlet Černá hora z Kvildy

cerna_hora_hlavickaNejčastější varianta výletu na Černou horu začíná na Kvildě. Obec Kvilda je opravdovým centrem běžeckého lyžování na Šumavě, tvoří zázemí startu a cíle únorového Šumavského skimaratonu.  Pro parkování můžeme využít některé z mnoha parkovišť v obci Kvilda, přímo u nástupního místa na trasu je parkoviště na severním okraji obce směrem na Horskou Kvildu. Na náš výlet vyrazíme širokou magistrálou kolem Jezerní slati na Horskou Kvildu a dále přes Filipovu Huť (doporučuji občerstvení) na Lovčí skálu, Černohorskou nádrž a Ptačí nádrž. Tyto křižovatky turistických tras nesou názvy podle dřívějších vodních nádrží sloužících k akumulaci vody při plavení dřeva. Za Ptačí nádrží  se konečně dostaneme k proslulému stoupání na Černou horu. Odměnou pak budou panoramatické výhledy, v případě dobré viditelnosti až na zasněžené vrcholky Alp. Těm vévodí  tři špice Dachsteingruppe – Hoher Dachstein, Mitterspitz a Torrstein a vrchol poblíž Salzburgu – Watzmann. Východně od Dachsteinu pak alpské panorama ohraničuje vrcholek Gross Prielu,  naopak západně od Watzmanu lze při výborné vititelnosti rozpoznat též vrchol Grossglokneru.  Sjezdem směrem k Pramenům Vltavy opustíme vrcholovou pasáž a dále pokračujeme mírným terénem podél   Vltavy zpět ku Kvildě.  Trasa je středně náročná až náročná, těžší stoupání jsou z Horské Kvildy do sedýlka pod Antýglem, stoupání na Lovčí skálu a na Černou horu (1315 m n. m.)
Variantní možnost trasy – začít z Kvildy přes Březovou horu přímo na Filipovu Huť, tímto si okruh zkrátíme o cca 3 km. Vynecháme však krásnou a profilově příjemnou pasáž kolem Horské Kvildy. Také kvalita údržby lyžařské trasy přes Březovou horu je většinou horší.

Omluvte prosím zhoršenou kvalitu některých fotek. Jedná se o reportážní fotky, které byly pořizovány při testování výletů. Museli jsme využít každé vhodné příležitosti k testování výletů, i když bylo zrovna pod mrakem, protože i tato zima byla dost skoupá na sníh a hrozilo, že bychom nestihli zrealizovat a odzkoušet všechny výlety v bílé stopě, které Vám přinášíme.

Lovci_skala Cernohorska_nadrz Cernohorska_nadrz DSC04812_autor_ Vaclav_Sebelik DSC04813_autor_ Vaclav_Sebelik DSC04818_autor_ Vaclav_Sebelik Filipova_Hut Filipova_Hut Horska_Kvilda Horska_Kvilda Horska_Kvilda Horska_Kvilda-Hamersky_potok Kvilda_nastupni-misto Kvilda_prijezd_k_obci

 

  • Parkování: parkoviště na severním okraji obce (směrem na Horskou Kvildu) GPS: 49.0223533N, 13.5806572E
  • Nástupní místo: přímo z parkoviště na severním okraji obce (směrem na Horskou Kvildu)
  • Značení: do Filipovy Huti po Šumavské magistrále, pak po žluté TZ k Ptačí nádrži, zde se napojíme opět na Šumavskou magistrálu až na Kvildu
  • Časová náročnost: dle sněhových podmínek 2,5-3,5 h
  • Fyzická náročnost: středně těžká – červená
  • Délka trasy: 25 km
  • Povrch: pravidelně udržováno rolbou
  • Občerstvení: Kvilda, Horská Kvilda, Filipova Huť
  • Zajímavosti na trase: trasa vede kolem Jezerní slati, Černá hora, Prameny Vltavy
  • Servis lyží: v obci Kvilda

Itinerář výletu Černá hora z Kvildy  si můžete vytisknout a všechny informace prakticky využít přímo v terénu.

  cerna_hora_itinerar_Stranka_1cerna_hora_itinerar_Stranka_2profil_Cerna_hora

 

 

Prolink na mapu seznam:

 

 

Rádi bychom počet výletů dále rozšiřovali a tak uvítáme, když se s námi podělíte o své zkušenosti s našimi výlety a dáte nám vědět, jaké informace vám chybí a měli bychom je doplnit. Nebo nám zašlete své fotografie z těchto výletů, které rádi zveřejníme. K tomu můžete využít buď e-mail info@bilastopa.cz, nebo třeba náš profil na facebooku Bílá stopa Šumava, kam také pravidelně přidáváme novinky a zajímavosti o dění v Bílé stopě na Šumavě.  Budeme rádi, když nás budete sledovat, lajkovat a sdílet.

Print Friendly, PDF & Email