• Deutsch

Železnorudsko

Pátek, 1. 4. 2016, 9:20 – oblačno,  2,5 °C (Pancíř 0 ° C)

Běžecké trasy v regionu Železnorudsko již nebudou strojově upravovány.  „Použitelné“ jsou ještě běžecké stopy v oblasti Gerlovy Hutě ve směru „Dálnice“, Ašerlák, místy ale mohou být vytáté. Nelze také vyloučit, že se na lesních cestách budou již pohybovat těžební stroje.

Děkujeme všem, kteří Železnorudsko v zimní sezoně navštívili,  spolu s Vámi budeme doufat, že sněhové podmínky  budou v příští zimní sezoně opravdu ZIMNÍ!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována (pokud je dostatečná sněhová pokrývka) trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi

Print Friendly, PDF & Email