• Deutsch

Železnorudsko

Čtvrtek, 17. 3. 2016, 9:00 – jasno, slunečno, 2,1 °C (Pancíř -3,1 ° C)

Dnes ráno vyjela rolba na úpravu běžeckých tras v regionu Železnorudsko. Upraveny budou stopy v celém regionu s ohledem na sněhovou pokrývku, která je slabší  v níže položených částech, tzn. na dojezdech k Železné Rudě, Hojsově Stráži, na Bavorské cestě k Alžbětínu (zde mohou již probíhat těžební práce) a ve Ferdinandově údolí.

UPOZORNĚNÍ: dbejte zvýšené opatrnosti při sjezdu od Zámeckého lesa k Debrníku, na cestu vytéká voda!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována (pokud je dostatečná sněhová pokrývka) trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku (z důvodu slabé sněhové pokrývky momentálně neupravováno)

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi

Print Friendly, PDF & Email