• Deutsch

Železnorudsko

Pátek, 4. 3. 2016, 14:30 –  polojasno,  2,8 °C (Pancíř -0,8 ° C)

Strojově byly upraveny trasy ve směru:  Železná Ruda – Debrník –  Zámecký les – Polom – Rudská křižovatka – býv. Hůrka – Rudská křižovatka – Ašerlák – Nová Hůrka – Gerlova Huť – Nový Brunst – Hofmanky – Belveder.

Dále také:

– Gerlova Huť – Nový Brunst – Hofmanky – Pancíř – Tomandl-Křížek – Habr – Můstek.

Též směrem na Hojsovu Stráž a Špičácké sedlo.

Je nutné dbát zvýšené opatrnosti při sjezdech k Železné Rudě, v nižších polohách je slabá vrstva sněhu!

UPOZORNĚNÍ: dbejte zvýšené opatrnosti při sjezdu od Zámeckého lesa k Debrníku, na cestu vytéká voda!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována (pokud je dostatečná sněhová pokrývka) trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email