• Deutsch

Železnorudsko

Úterý, 1. 3. 2016, 13:35 –  oblačno až zataženo, -2,3 °C (Pancíř -5,5 °C), nový sníh cca 10 cm.

Strojová údržba vzhledem k slabé sněhové pokrývce zatím není možná. Běžecké stopy jsou  sjízdné ve vyšších polohách (Gerlova Huť, Dálnice, oblast Polomu, Ašerlák, Nový Brunst). Místy, na dříve vytátých místech, je jen slabá sněhová pokrývka, zejména při sjezdech je nutné dávat pozor.

UPOZORNĚNÍ: dbejte zvýšené opatrnosti při sjezdu od Zámeckého lesa k Debrníku, na cestu vytéká voda!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email