• Deutsch

Železnorudsko

Pondělí, 8. 2., 8:40 – skoro jasno, 1,6 °C (Pancíř -2 °C),   sněhová pokrývka nesouvislá, ve vyšších polohách cca 15 – 40 cm. Sníh je ve vyšších polohách ráno zmrzlý, později vlhký,  těžký.

Běžecké trasy byly naposledy upraveny v pátek, 5. 2. Vlivem vyšších teplot jsou stopy poškozené, objevují se vytátá místa, zejména v oblasti Můstku, Hojsovy Stráže. Sjízdné jsou stopy v prostoru Gerlovy Hutě.

Pozor při sjezdech, v nižších polohách na dojezdech k Železné Rudě.

UPOZORNĚNÍ: dbejte zvýšené opatrnosti při sjezdu od Zámeckého lesa k Debrníku, na cestu vytéká voda!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email