• Deutsch

Železnorudsko

Pondělí, 1. 2., 11:45 – zataženo, déšť, 8 °C (Pancíř 5 °C),   sněhová pokrývka cca 10 cm, ve vyšších polohách cca 25 – 40 cm.

Kvalita stop se zhoršila, objevují se vytátá místa. Ve vyšších polohách typu Hofmanky, Gerlova Huť „Dálnice“ či Polom je situace lepší,  stopy jsou sjízdné. Sníh je  ale v lesních úsecích  znečištěný jehličím a větvičkami.

Strojová úprava stopa zatím není možná.

UPOZORNĚNÍ: dbejte zvýšené opatrnosti při sjezdu od Zámeckého lesa k Debrníku, na cestu vytéká voda!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email