• Deutsch

Železnorudsko

Neděle, 31. 1., 09:25 – zataženo, slabě sněží, 0 °C (Pancíř -3,5 °C),   sněhová pokrývka cca 15 cm, ve vyšších polohách cca 35 – 50 cm,  sníh je po nočním dešti a rannním mrazu tvrdý, překrytý centimetrovou vrstvičkou nového sněhu.

Kvalita stop se zhoršila, objevují se vytátá místa. Ve vyšších polohách typu Hofmanky, „dálnice“ či Polom je situace lepší. Sníh je  ale znečištěný jehličím a větvičkami.

UPOZORNĚNÍ: dbejte zvýšené opatrnosti při sjezdu od Zámeckého lesa k Debrníku, na cestu vytéká voda! Pozor na vytátá místa, překrytá slabou vrstvou novéh sněhu!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email