• Deutsch

Železnorudsko

Sobota, 30. 1., 08:25 – zataženo,  1,9 °C (Pancíř -1,4 °C), oblačno, vítr,  sněhová pokrývka cca 15 cm, ve vyšších polohách cca 50 – 70 cm,  sníh je vlhký, ve vyšších polohách zmrzlý.

V posledních 48 hod. byly upraveny stopy s výjimkou dojezdu k Hojsově Stráži, oblast Můstku a u Nové Hůrky.

Kvalita stop se zhoršila, zejména v nižších polohách jsou vytátá místa. Ve vyšších polohách typu Hofmanky, „dálnice“ či Polom je situace lepší. Sníh je ale mokrý,  znečištěný jehličím.

UPOZORNĚNÍ: dbejte zvýšené opatrnosti při sjezdu od Zámeckého lesa k Debrníku, na cestu vytéká voda!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email