• Deutsch

Železnorudsko

Pátek, 29. 1., 09:30 – zataženo, 3,1 °C (Pancíř -1,9 °C),  sněhová pokrývka cca 20 cm, ve vyšších polohách cca 60 – 80 cm, sníh je vlhký.

Včera  byly strojově upraveny běžecké stopy ve směru:

– Alžbětín – Debrník – Zámecký les – Grádl – Nad Pošťákem – Pod Sklářský vrch –Hůrecká silnice.

– Gerlova Huť – Popelní Domky (Ašerlák ) – Hůrka – Pod Polomem – „dálnice“ a zpět na Gerlovu Huť

– Gerlova Huť – Nový Brunst – Hofmanky – Pancíř – Tomandl-Křížek – Habr

Kvalita stop se zhoršila, zejména v nižších polohách jsou velká vytátá místa. Ve vyšších polohách typu Hofmanky, „dálnice“ či Polom je o trochu lepší situace. Sníh je ale mokrý, znečištěný, místy je nutno běžky poponést.

 

UPOZORNĚNÍ: dbejte zvýšené opatrnosti při sjezdu od Zámeckéholesa k Debrníku, na cestu vytéká voda!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email