• Deutsch

Železnorudsko

Pondělí, 25. 1., 15:30 – mlha, +2,3 °C (Pancíř +3,8 °C),  sněhová pokrývka cca 40 cm, ve vyšších polohách cca 80 – 100 cm, sníh je vlhký.

Dnes byly strojově upraveny běžecké stopy ve směru:

– Alžbětín – Debrník – Zámecký les – Grádl – Nad Pošťákem – Hůrecká silnice.

– Gerlova Huť – Popelní Domky (Ašerlák ) – Nová Hůrka – býv. Hůrka – Rudská křižovatka – Pod Polomem – Zámecký les –  „dálnice“ – Gerlova Huť

– Gerlova Huť – Nový Brunst – Hofmanky – Pancíř – Tomandl-Křížek – Habr – Můstek

– Špičácké sedlo – Betonka – Hojsova Stráž

tedy všechny trasy s výjimkou Ašerlák – Rudská křižovatka a spojka Nad Pošťákem – Pod Sklářským vrchem.

UPOZORNĚNÍ: dbejte zvýšené opatrnosti při sjezdu od Zámeckéholesa k Debrníku, na cestu vytéká voda!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email