• Deutsch

Železnorudsko

Čtvrtek, 21. 1., 08:45 – zataženo, slabě sněží, – 5,8 °C (Pancíř -8,8 °C),  sněhová pokrývka cca 50 cm, ve vyšších polohách cca 80 – 100 cm.

Včera ráno byla upravena stopa ve směru: Alžbětín – Debrník – Zámecký les – Grádl – Nad Pošťákem – Pod Sklářský vrch – Gerlova Huť – Popelní Domky (Ašerlák ) – Hůrka. Gerlova Huť – Nový Brunst – Hofmanky – Pancíř – Tomandl-Křížek – Habr – Hojsova Stráž – Špičácké sedlo.

Včera byla strojově upravena trasa Belveder – Hofmanky – Můstek a dále bude pokračovat ve směru Gerlova Huť – Dálnice

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email