• Deutsch

Železnorudsko

Sobota, 16. 1., 14:30 – zataženo, slabě sněží, -2,5 °C (Pancíř -7,3 °C),  sněhová pokrývka cca 35 cm, ve vyšších polohách cca 70 cm.

Ve čtvrtek a v pátek byly upraveny všechny běžecké trasy na Železnorudsku. Dnes byla strojově opět upravena trasa: Belveder – Hofmanky – Gerlova Huť a  dále všechny trasy regionu Železnorudsko v NP Šumava s výjimkou trasy Ašerlák – Rudská křižovatka.

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email