• Deutsch

Modravsko

pondělí 18.2.2019, 9:00 hod., teplota -9°C, jasno, 90-190 cm přemrzlého sněhu, všechny trasy byly upraveny v pátek, další strojová úprava bude provedena zítra večer

Pozor na ledovku! Noční teploty jsou na Modravě hluboko pod bodem mrazu, během dne je teplo, sníh opakovaně mrzne a povoluje.

http://bilestopy.cz/cs/sumava/modrava

 

Modrava-Rybárna-Tříjezerní slať-Javoří pila-Modrava-12 km

Modrava-Březník-7,5 km

Na Ztraceném-Ptačí nádrž-Černá hora-Pramen Vltavy-7 km

Ptačí nádrž-Filipova Huť-5 km

Filipova Huť-Modrava-2 km

spojnice Modravský most-Černohorská nádrž-2 km

 

Všechny výše uvedené trasy jsou upravovány na klasiku.

Dbejte opatrnosti při sjezdech !  

Naproti Infocentru je od křižovatky upravován malý okruh s jednou stopou (od křižovatky směrem k čističce a dále k soutoku a zpět), délka cca 1 km…lze i bruslit, vhodné pro ty, kteří nechtějí daleko nebo pro děti…

Pro ty, kteří sledují rolby on line: mezi Černou horou a Prameny Vltavy není vyznačena úprava rolbou, ale tento úsek je upraven, pouze se nám občas nějak nepřenáší údaje.

U nástupu do stopy na Březník je upravován protější svah na bobování, také lze bobovat na svahu za Rybárnou (svah vedoucí k Tříjezerní slati).

 

Nevstupujte do upravených stop bez lyží, se psy, saněmi, sněžnicemi ! Děkujeme za vaši ohleduplnost. 

 

Úseky Modrava-Modravský most a Modrava – Tříjezerní slať – Rokyta – část plavebního kanálu k Hradlovému mostu jsou upravovány výhradně pro pěší. PROSÍME NEBRUSLETE NA TĚCHTO TRASÁCH !  Trasy pro bruslení jsou upravovány např. v okolí Horské Kvildy, Kvildy a Zadova, viz jejich příspěvky.

 

 

http://webcam.sumava.eu/#WebcamImagePlace:3003;1549291200 

meteostanice:  https://www.sumavanet.cz/modrava/meteo.asp

webkamery:  https://www.sumavanet.cz/modrava/webcam.

 

Print Friendly, PDF & Email