• Deutsch

Běžkařské trasy okolo Kašperských Hor

Ve čtvrtek a v pátek 17. – 18. 1. 2019 byly projety všechny tři běžkařské okruhy okolo Kašperek – Ždánov, Vodárna, Pešťákův vrch.

Přímo nad městem můžete využít okruh u vodárny – klasické běžkování i bruslení. Okruh je vhodný pro zdatnější běžkaře. Nástupní místo je na konci Karlovy ulice, možné je využít i nástupní místo u kapličky ve Vimperské ulici. Nastoupíte-li u kapličky a pojedete stopou doleva, čeká vás mírnější návrat. Pokud si chcete užít více adrenalinu, vyražte od kapličky druhým směrem.

Krásná zasněžená lesní krajina s výhledy vás čeká na tradičním okruhu na Ždánově pro klasické běžkování. Nástupní místo je poblíž autobusové zastávky Žlíbek – rozcestí.

Cestou ke Ždánovu můžete využít také okruh na louce u nástupního místa nedaleko autobusové zastávky Žlíbek – rozcestí, který je sjízdný jak pro klasické běžky, tak i bruslení.

Od pátka 11. ledna 2019 je projetý i okruh okolo Pešťákova vrchu, jak pro klasické běžky, tak pro bruslení. Nastoupit můžete buď na konci Kašperských Hor (za cedulí po pravé straně) směrem na Stachy nebo v prodloužení ulic Nová a Zahradní v zahrádkářské kolonii.

Print Friendly, PDF & Email