• Deutsch

Aktuálně ze Zadova, Churáňova a Nových Hutí z 26. 1. 2021

Úterý 26. 1. 2021, 7:30

Na Zadově – Churáňově je oblačno, -8 st., výška sněhu: do 35 cm, nového: 3 cm, v lyžařských stopách: do 22 cm. Sníh je prachový, místy zmrzlý.

25. 1. odp. proběhla úprava tras v těchto úsecích (cca 20 km):

 Churáňov – U Mezilesní slati (kolem Polce) – Zlatá studna – U Matesa – U tří jedlí – Ranklovská rovina  a zpět na Zlatou studnu – (možnost pokračovat na Zhůří nebo Horskou Kvildu),
– U Mezilesní slati – Na Hřebenovce – Pod Přílbou – zpět na Churáňov,
– Pláně – Nové Hutě (možnost pokračování do Borových Lad),
– 
Zadov (U Lenců) – Pláně – s odbočkou ke skok. můstku.

Přesný průjezd rolbou podle systému GPS pro Zadov, Churáňov, Nové Hutě a Stachy uvidíte zde.

Kvalita stop dobrá, ale ve stopách jsou místa s nižší sněhovou pokrývkou. Další úprava proběhne podle vydatnosti dalších sněhových srážek pravděpodobně zítra.

Pozn.: stopy upravujeme standardně na klasický styl dvěma stopaři (normální písmo), kde to umožní šířka tras, tak na oba styly (tučně) nebo z jiných důvodů jen na bruslení (kurzívou).

Nástupní místa s parkovišti: Churáňov (pod bufetem Pod stadionem), Pláně, V Sedle Přílby, Nové Hutě.

Webkamery: Lyžařský stadion ChuráňovČHMÚ stanice Churáňov

V upravených lyžařských stopách je zakázána: pěší chůze, volné pobíhání psů, bruslení v klasických stopách, sáňkování, bobování, jízda s dětskými kočárky, na kole, skutru, čtyřkolce, automobilem…!!!

Na frekventované trase Zadov – Pláně – rozhledna je opět zaveden tento režim úpravy stop:
ze Zadova směrem na Kobylu až k odbočce k rozhledně a dále na Pláně je vytvořen po levé straně (z Plání směrem k rozhledně a až na Zadov po pravé straně, v terénu označeno tabulkami), zpevněný, asi 1,5 m široký pruh, určený pouze pro pěší! Prosíme využívejte tento pruh a neničte pěší chůzí, kočárky nebo sáněmi trasu upravenou pro lyžaře, poučte ostatní kolemjdoucí a dbejte vzájemné ohleduplnosti…

Sportovní akce na Lyžařském stadionu Churáňov:
– 4. 3. 2021: Sportovní den IZS (neveřejná akce),
– 13. – 14. 3. 2021: Zadovská 30,
– 21. 3. 2021: Jarní běh – memoriál Z. Strnada.

Skibus Vimperk – Zdíkov – Stachy – Zadov, Churáňov – Nové Hutě (je v provozu až do 14. 3. 2021 ve dnech provozu areálu Zadov – Kobyla a Nové Hutě, jinak je mimo provoz)

Print Friendly, PDF & Email