• Deutsch

Aktuálně ze Zadova, Churáňova a Nových Hutí z 13. 1. 2021

Středa 13. 1. 2021, 9:15

Na Zadově – Churáňově je zataženo s mírným sněžením, -5 st., výška sněhu: do 28 cm, nového: 4 cm, v lyžařských stopách: do 20 cm. Sníh je prachový, čerstvý.

Právě probíhá úprava tras v těchto úsecích:

– Churáňov – U Mezilesní slati (spodem po kolečkové dráze) – Zlatá studna – Ranklovská rovina –  U tří jedlí – U Matesa – Zlatá studna  a dále po Danielově cestě na Horskou Kvildu a zpět na Zlatou studnu,
– U Mezilesní slati – Na Hřebenovce – Pod Přílbou a zpět na Na Hřebenovku – V Polci,
– Zadov (U Lenců) – Pláně – s odbočkou ke skok. můstku,
– 
Churáňovské louky,
– 
Lyžařský stadion Churáňov.

Přesný průjezd rolbou podle systému GPS pro Churáňov uvidíte zde.

Kvalita stop se zlepšila a je dobrá, ale místy ještě může být zhoršená kvůli nižší sněhové pokrývce.

Ostatní trasy budou upraveny na víkend.

Pozn.: stopy upravujeme standardně na klasický styl dvěma stopaři (normální písmo), kde to umožní šířka tras, tak na oba styly (tučně) nebo z jiných důvodů jen na bruslení (kurzívou).

V upravených lyžařských stopách je zakázána: pěší chůze, volné pobíhání psů, bruslení v klasických stopách, sáňkování, bobování, jízda s dětskými kočárky, na kole, skutru, čtyřkolce, automobilem…!!!

Na frekventované trase Zadov – Pláně – rozhledna je opět zaveden tento režim úpravy stop:
ze Zadova směrem na Kobylu až k odbočce k rozhledně a dále na Pláně je vytvořen po levé straně (z Plání směrem k rozhledně a až na Zadov po pravé straně, v terénu označeno tabulkami), zpevněný, asi 1,5 m široký pruh, určený pouze pro pěší! Prosíme využívejte tento pruh a neničte pěší chůzí, kočárky nebo sáněmi trasu upravenou pro lyžaře, poučte ostatní kolemjdoucí a dbejte vzájemné ohleduplnosti…

Sportovní akce na Lyžařském stadionu Churáňov:

Print Friendly, PDF & Email