• Deutsch

Aktuálně Běžky Pasečná

Aktuální informace: neděle 19.2.2023

Počasí:  +5°C , zataženo, viditelnost dobrá

Sníh: teploty nad nulou ve dne v noci v posledních 3 dnech udělaly své, v doprovodu mrholení spláchly většinu sněhu ve stopách i mimo ně


Tratě jsou z Pasečné nesjízdné.

Nyní nemáme představu, zda ve vyšších polohách (tj. Svatý Tomáš a u hotelu Aviva) bude ještě poslední běžkování možné, nepředpokládáme však.

V okolí je tak v provozu tedy už jen Běžecký areál Schöneben – nejlepší běžkování na Šumavě (lipno-sternstein-hochficht.cz, včera byla sjízdná ještě většina tratí, dnešní stav nemáme k dispozici (v uvedeném odkazu je náhled webové kamery online)


Pakliže by toto měla být definitivní tečka za letošní sezónou (ještě má mrznout), byla to sezóna krátká zato velmi bohatá. Metrový sněhový základ, krásná stopa  a slunečné počasí je sen každého běžkaře, lotos nám byl splněn. V krátké rekapitulaci se nám podařilo:

  • inovovat trasy tak, aby se upravily některé náročnější sjezdy
  • upravovat tratě novou rolbou Pisten Bully 100
  • zprovoznit v nástupním místě půjčovnu běžkařského vybavení (slouží i jako půjčovna elektrokol)
  • zachovat na Pasečné parkování zdarma
  • aktivovat dobrovolný finanční příspěvek na údržbu tratí
  • doplnit běžecké trasy a okruh pro sněžnice
  • zabezpečit zázemí a restauraci pro běžkaře 7 dní v týdnu

Zachovejte nám prosím přízeň a přijeďte (pakliže již nebude sníh) na Pasečnou na kola a za turistikou.

Prostřednictvím pěších okruhů, vedoucích přímo od Pasečná – penzion Dobík můžete poznat některá místa, známá z běžek. Krásné trasy navíc vedou divokou přírodou podél hranic a kolem neznámých míst u Schwarzenberského plavebního kanálu. Cesty lemují unikátní původní hraniční kameny z 18. století, Švédská zeď a rumiště zaniklých vesnic. Máte-li rádi přírodu a pohyb, nebudete zklamaní.

Cykloturistika je tu také unikátní. Kromě známých výletních tras a  cílů pro vás máme nové neotřelé tipy v prvním čísle letošního časopisu Cykloturistika. Vydat se můžete neznámými trasami za hranice do Rakouska a také podél méně známého úseku Schwarzenberského kanálu.

Naši, nejen zimní, snahu nejlépe oceníte tím, že dorazíte, užijete si pohyb na čerstvém vzduchu v krásné krajině a zajdete u nás na Pasečné do restaurace na něco dobrého.

Děkujeme a těšíme se příště. SKOL

Print Friendly, PDF & Email