• Deutsch

Aktuálně Běžky Pasečná

Aktuální informace: pondělí 13.2.2023 8:00

Počasí: přichází obleva. V noci a ráno 0°C, teploty budou přes den pomalu stoupat ke 3°C, očekáváme polojasno a zítra jasno a postupné přibývání teplot až k 9°C uprostřed týdne (může se měnit), možný déšť koncem týdne. Aktuálně zataženo.

Sníh: Na loukách místy až 2m sněhu, ve stopách mezi 20-50 cm sněhu. Sníh byl již včera změklý, podmínky pro lyžování jsou stále výborné.

Příjezdová trasa: silnice suché a sjízdné, parkování k dispozici


Úprava :

Poslední  strojová úprava české strany areálu proběhla v sobotu a to trať na Svatý Tomáš. Stopa je tam luxusní, viz. včerejší obrázek. Ostatní tratě v ČR byly upraveny minulou neděli (vše viditelné na Mapy.cz . )
Upravena je stále i cesta z Pasečné na zelený hraniční přechod nad obcí Hőrleinsődt, kde je řízlá stopa vedoucí z hranic až k Pasečné jako napojení na areál Běžky Pasečná  pro sousedící rakouské obce. Díky tomuto napojení jsou prodloužené stopy na loukách vedoucích k bodu Reuterovy Paseky (cvičná louka, růžová trasa).
Novinkou je sněžnicová trasa vedoucí úvozovou cestou k hranicím s Rakouskem (od kravína na Pasečné u kříže doleva), je možné udělat si okruh (zpět přes Mezilesí anebo následujte vyšlapané sněžnicové stezky).

 

 

 

 

Stav stop:  Panují stále skvělé běžkařské podmínky, stopy se však budou rychle horšit, vzhledem k panující oblevě

Stopy na klasiku drží, na Svatý Tomáš je několik kilometrů 3 pásů klasických stop vedle sebe s dvojitým pruhem  pro volný styl. Na cvičné louce hned u nástupního místa máme šířku 8 metrů a 2 pruhy pro klasický styl.
Nájezd do stop je přímo od aut z parkoviště na startovním místě v areálu Pasečná – penzion Dobík. Sněhu je stále dostatek tak, abyste lyže obuli hned u auta.
Děkujeme, že ve stopách nechodíte pěšky a, pakliže s sebou berete svého čtyřnohého mazlíčka, chováte se k upravenému terénu a ostatním běžkařům  ohleduplně a uklízíte po sobě. Obzvlášť nyní, při oblevě je opravdu důležité nevstupovat do upravených terénů jinak než s lyžemi nebo sněžnicemi (mimo tratě).

 

 

 

Tratě v provozu: 

je pro vás připraveno všech 51km udržovaných tratí na obou stranách státní hranice

V České republice (25km skate i klasika):

– Cvičná louka Reuterovy Paseky  (RŮŽOVÁ 4,3 km v nástupním místě na Pasečné pod penzionem Dobík)

– Mezilesí (ŽLUTÁ 4,5 km směr Rakousko)

– Hraniční (MODRÁ 3,5  okolo rakouských hranic)

– Svatý Tomáš (ZELENÁ 13km téměř až k Vítkovu hrádku)

V Rakousku (26km některé jen skate, některé obojí):

– Skating (TMAVĚ MODRÁ 10 km Rakousko)

– Traum Arena (ŽLUTÁ 7 km Rakousko)

– Panorama (FIALOVÁ 9 km Rakousko)

+ spojnice Pasečná  – zelený hraniční přechod nad obcí Hőrleinsődt

+ sněžnicový okruh

 

Zázemí:

Na Pasečné jsou vám kromě parkoviště a toalet k dispozici také půjčovna běžkařského vybavení a restaurace s toaletami. Půjčení běžek doporučujeme rezervovat v předstihu online. Na místě je možné si půjčit i sněžnice.

 

Restaurace je otevřená celý týden od 11-22h, teplá jídla jsou k dispozici od 12 do 20h.

V penzionu si kromě odpočinku a dobrého jídla můžete dopřát i saunu, rezervaci si udělejte třeba před běžkováním a po sportu můžete zregenerovat.

 

Za parkovištěm na kopci u březového hájku je upraven sáňkovací kopec pro neběžkaře.  Zde si můžete  prohlédnout  sochy v podobě uměleckých laviček a při sáňkování či bobování (k dispozici v půjčovně běžek a penzionu) se můžete koukat na právě projíždějící běžkaře na tréninkové louce pod vámi:-)

Print Friendly, PDF & Email