• Deutsch

Aktuálně Běžky Pasečná

Pátek 18.02.2022: i dnes je hned po ránu nad nulou, teploty by měly vystoupat k +5°C. V noci nasněžil mírný poprašek a hned odtává. Mimo stopu je 15-20 cm mokrého firnového sněhu.


Vítr se zklidňuje a sníh dál odtává, výrazně ho ubylo hlavně na nástupním místě, cvičná louka Reuterovy Paseky je místy podmáčená, s jistou opatrností  může sloužit jako odrazový můstek pro výpravu do vyšších poloh, kde byl (doufejme) v předešlých 3 dnech déšť střídán i sněžením.

Podklad na tratích by měl být z minula dobře utažený, tedy předpokládáme, že ještě drží, ale je natolik měkký, že není možné do něj vyjet (V ČR ani v Rakousku) se stroji. Podrobnější informace budeme mít, až se do stop osobně vydáme. Pokud to stihnete někdo před námi, budeme moc rádi, pokud nám informace pošlete na naše sociální sítě Běžky Pasečná | Facebook anebo mailové či telefonické kontakty  www.bezkypasecna.cz.

Informace pro víkendové návštěvníky s ubytováním: pokud by se podmínky u nás nadále zhoršovaly, 20 km od Pasečné je  výše položené rakouské Středisko běžeckého lyžování – Severské centrum Šumava (boehmerwald.at), které hlásí sjízdné všechny trasy a nevyžaduje 2G bezpečnostní  pravidla.  Nejbližším nástupním místem s parkovištěm je Grünwald.

 

Print Friendly, PDF & Email