• Deutsch

Aktuálně Běžky Pasečná

Aktuální informace: sobota 11.2.2023 7:00

Počasí: po nočních -16°C  vystoupala teplota na -4°C a má se během dne  vyšplhat až na -2C. Viditelnost výborná, polojasno, přes den se má zatahovat

Sníh: I nadále kolem půl metru sněhu, vymrzlá tvrdá stopa

Příjezdová trasa: silnice suché, příjezdová trasa z hlavní silnice Přední Výtoň – Googlwald lesem na Pasečnou místy zledovatělá. Parkování před penzionem Dobík na Pasečné, v areálu na velkém parkovišti, od kterého vedou upravené stopy. V případě obsazené kapacity o víkendu je ještě alternativa o kousek dál u kravína. Využít lze i nástupní místo na Svatém Tomáši.


Úprava :

Poslední  strojová úprava české strany areálu proběhla minulou neděli, od té doby vydatně mrzne. Další úpravu plánujeme s přibývajícími teplotami, až sníh trochu povolí. V Rakousku se části tras upravovaly včera a před 3mi dny (vše viditelné na Mapy.cz . )
Nově je upravena (nad rámec areálu) cesta z Pasečné na zelený hraniční přechod nad obcí Hőrleinsődt, kde je řízlá stopa vedoucí z hranic až k Pasečné jako napojení na areál Běžky Pasečná  pro sousedící rakouské obce.
V plánu je výhledově úprava pro rozšiřující se okruh milovníků sněžnic. Okruh vedoucí úvozovou cestou k hranicím s Rakouskem (od kravína na Pasečné u kříže doleva) se bude dnes připravovat (= odtahovat popadané stromy po vichřici z minulého týdne)

Stav stop:  Panují ideální běžkařské podmínky.

Stopy na klasiku stále pěkně drží, na bruslení je někde přímo dálnice (na cvičné louce hned u nástupního místa máme šířku 8 metrů a 2 pruhy pro klasický styl), někde (lesní úseky na Sv.Tomáš) je široká tak, jak nám dovolí terén a šířka rolby.
Nájezd do stop je přímo od aut z parkoviště na startovním místě v areálu Pasečná – penzion Dobík.
Děkujeme, že ve stopách nechodíte pěšky a, pakliže s sebou berete svého čtyřnohého mazlíčka, chováte se k upravenému terénu a ostatním běžkařům  ohleduplně a uklízíte po sobě. 

Tratě v provozu: 

je pro vás připraveno všech 51km udržovaných tratí na obou stranách státní hranice

V České republice (25km skate i klasika):

– Cvičná louka Reuterovy Paseky  (RŮŽOVÁ 4,3 km v nástupním místě na Pasečné pod penzionem Dobík)

– Mezilesí (ŽLUTÁ 4,5 km směr Rakousko)

– Hraniční (MODRÁ 3,5  okolo rakouských hranic)

– Svatý Tomáš (ZELENÁ 13km téměř až k Vítkovu hrádku)

V Rakousku (26km některé jen skate, některé obojí):

– Skating (TMAVĚ MODRÁ 10 km Rakousko)

– Traum Arena (ŽLUTÁ 7 km Rakousko)

– Panorama (FIALOVÁ 9 km Rakousko)

+ spojnice Pasečná  – zelený hraniční přechod nad obcí Hőrleinsődt

Zázemí:

Na Pasečné jsou vám kromě parkoviště a toalet k dispozici také půjčovna běžkařského vybavení a restaurace s toaletami. Půjčení běžek doporučujeme rezervovat na víkend v předstihu online.

 

Stavte se po projížďce zasněženou krajinou a sportovním výkonu zahřát a dejte si něco dobrého. Místní kuchyně je vyhlášená, což potvrdil před pár dny štáb České televize, který tu natáčel pořad Běžkotoulky.

Foodbloger, toho času příležitostný běžkař, Lukáš Hejlík restauraci penzionu Dobík ve středu zařadil do své Gastromapy.

V penzionu si kromě odpočinku a dobrého jídla můžete dopřát i saunu, rezervaci si udělejte třeba před běžkováním a po sportu můžete zregenerovat.

 

 

Za parkovištěm na kopci u březového hájku je upraven sáňkovací kopec pro neběžkaře.  Zde si můžete  prohlédnout  sochy v podobě uměleckých laviček a při sáňkování či bobování (k dispozici v půjčovně běžek a penzionu) se můžete koukat na právě projíždějící běžkaře na tréninkové louce pod vámi:-)

 

Print Friendly, PDF & Email