• Deutsch

Aktuálně Běžky Pasečná

Sobota 5.2.2022 7:00 zataženo, teplota kolem 0°C, v průběhu dne se má zase začít zvedat vítr a teploty budou stoupat.  Sníh je mokrý, těžký.


Brzy ráno vyrazila terénní čtyřkolka se stopovačem upravit zelenou trasu na Svatý Tomáš.  Držme si společně palce, sněhu je dost a je hodně mokrý, není jisté, zda jeho tíha umožní technice úpravu. Aktualizace 9:00 Svatý Tomáš protaženo, jede se klasika i skate.

Z důvodu kvality sněhu na  tratích (teploty nad nulou, obleva) se čeští a rakouští technici v rámci zachování sněhové pokrývky co nejdéle shodli , že směr Rakousko (všechny tratě upraveny naposledy 3.2.) se nebude aktuálně upravovat.

Jakmile se vrátí technika z tratě, informace pro vás aktualizujeme.

Půjčovny běžek ve Frymburku a na Lipně jsou otevřené:

V nástupním místě na Pasečné je možné si zapůjčit sněžnice.

Hlavní nástupní místo s parkovištěm zdarma a zázemím Penzion Dobik je připraveno na víkendové hosty. Čerstvě pro vás navařili na Pasečné i  v  Hostinec Hájovna Svatý Tomáš, obě místa disponují i parkováním a zázemím pro běžkaře a ostatní návštěvníky.

Mapku s trasami naleznete zde, na webu www.bezkypasecna.cz a sociálních sítích   Běžky Pasečná | Facebook  nebo na nástěnce v penzionu Dobík Pasečná a na trasách.

 

Plánek areálu Běžky Pasečná

Plánek areálu Běžky Pasečná

 

 

Print Friendly, PDF & Email