• Deutsch

Aktuálně Běžky Pasečná

Pátek 21.1.2021 Mrazivé slunečné ráno, teplota -11°C , 25 cm sněhu, z toho 10 cm nový sníh. Teplota dnes zůstane pod  nulou, měla by se pohybovat okolo -5°C, v odpoledních hodinách očekáváme sněžení, které by mělo pokračovat do soboty včetně.

Upraveno: včera k večeru cvičná louka (červený okruh) a Mezilesí  (žlutý okruh) + část Hraniční (modrý okruh k Helfenberger Hute – tam se otočte, rakouská část je zatím pod sněhem. Stopa nahoru k hranicím je  překrásná a všude je velké množství sněhu. Dnes ráno jsme se vydali na úpravu trasy Sv. Tomáš (zelená). O stavu tratí budeme ještě v průběhu dne informovat.

Prosíme víkendové  návštěvníky stop Běžky Pasečná o shovívavost. Údržba tréninkové louky, která není krytá lesy a sníh se tu rychle vyfouká je složitější. Místy je tu měkké a  vlhké podloží, navíc je to klíčový rozcestník všech stop a tedy tu projede největší množství běžkařů.  Pokud nejsou sněhové podmínky na louce pod penzionem Dobík Pasečná nejlepší, vždy se vyplatí  na klíčové křižovatce odbočit doleva a pozvolna stoupat na Svatý Tomáš anebo zahnout doprava a vydat se k hranicím s Rakouskem. Oba směry vždy zaručují lepší sněhové podmínky, kvalitu úpravy tratí a většinou i počasí.

O víkendu budeme jezdit, co nám kapacity dovolí, abychom umožnili běžkařům co nejlepší zážitek.  Sněžení má být vydatné, těžko tedy nyní odhadovat, zda a nakolik bude úprava možná. Posílili jsme dnes značení tratí ve směru do  Rakouska, zvyšovali jsme frekvenci ukazatelů a směrovek, přidělávali jsme reflexní pásky. Věříme, že to ocení lyžaři, kteří naše terény neznají a také ti, kteří si k nám z blízkého okolí jezdí zajezdit večer po práci s čelovkou.

Obě parkoviště v centrálním nástupišti u penzionu Dobík na Pasečné je pro návštěvníky připravené a zdarma. Restaurace pro běžkaře je nachystaná, otevřeno bude teď každý den od 11 – 17h.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email