• Deutsch

Aktuálně Běžky Pasečná

Čtvrtek 10.2.2022 přes noc mráz -8°C,  ráno -2°C slunečno, bez větru. Přes den očekáváme jasno až polojasno, teploty nad nulou.


Za včerejšek výrazně ubylo sněhové pokrývky, nicméně zaklad  byl bytelný (na Pasečné a v okolí bylo půl metru sněhu), takže podmínky pro lyžování jsou stále velmi dobré. Uvidíme, co s tratěmi udělá další dnešní obleva, nepředpokládáme však do konce týdne žádná omezení, navíc v pátek odpoledne možná něco připadne.

Buďte opatrní při jízdě z kopce, po ránu jsou tratě  zmrzlé a rychlé, navíc včera neproběhla úprava a rozježděné úseky s mokrým sněhem zamrzly.  Přes den pak bude zase sníh bude mokrý a stopa měkká.

Vzhledem k oblevě neupravujeme teď 2 dny trasy a úpravu chystáme zase před víkendem (v pátek, čas ještě upřesníme podle meteorologických podmínek). Sjízdnost je dobrá, někde naváto, někde rozjeto, ale jezdí se a výhledy budou dnes fantastické.

Hlavní nástupní místo s parkovištěm zdarma a zázemím je vám  k dispozici. Restaurace  v  Penzion Dobik  je otevřená denně od 10-17 h  (teplá jídla od 11h), na sobotu se tu chystají vepřové hody a venku u bistra Pasečná  instagram bude  zabíjačka s muzikou Pravá staročeská zabijačka – Penzion Dobík 

Zvolíte-li parkování na Svatém Tomáši (u kostela, u Lesovny, u Hájovny) zajděte se občerstvit např. do Hostinec Hájovna Svatý Tomáš.

Mapku s trasami naleznete zde, na webu www.bezkypasecna.cz a sociálních sítích   Běžky Pasečná | Facebook  nebo na nástěnce v penzionu Dobík Pasečná a na trasách.

20220119_16175020220119_154544

Print Friendly, PDF & Email