• Deutsch

Železnorudsko

Pátek, 15. 1., 08:30 – oblačno až polojasno, beze srážek, -2 °C (Pancíř -5 °C), sněhová pokrývka cca 25 cm, na hřebenech cca 40 – 50 cm.

Během včerejšího dne byly upraveny běžecké stopy v regionu NP Šumava (Ferdinandovo údolí – Dálnice –  Gerlova Huť – Nová Hůrka, Debrník – Polom – býv. Hůrka, býv. Hůrka – Ašerlák – Gerlova Huť, tedy vše s výjimkou úseku Nová Hůrka – býv. Hůrka. Dále byly upraveny běžecké stopy v úseku: Gerlova Huť – Nový Brunst – Hofmanky – Žel. Ruda Belvedér, Běžecké lyžařské okruhy Belvedér.

Dnes rolba upravuje od rána zbytek tras vesměru Můstek, Hojsova Stráž, Špičácké sedlo.

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email