• Deutsch

Železnorudsko

Sobota, 26. 3. 2016, 9:00 – oblačno,  +2,5 °C (Pancíř -0,5 ° C)

Běžecké trasy v regionu Železnorudsko již nebudou strojově upravovány. Stopy jsou i nadále sjízdné v solidním stavu v oblasti Gerlovy Hutě, Polomu, Nového Brunstu, pod Pancířem, „Betonka“, Můstek.  Mohou se objevovat vytátá místa, nutná je opatrnost  v níže položených částech, tzn. na dojezdech k Železné Rudě a k Hojsově Stráži. Nebyly upraveny stopy na Bavorské cestě k Alžbětínu (zde probíhají těžební práce) a ve Ferdinandově údolí.

Naposledy upravené trasy:

–  Debrník – Zámecký les – Grádl – Nad Pošťákem – Pod Sklářský vrch –Hůrecká silnice.

– Gerlova Huť – Popelní Domky (Ašerlák ) – Hůrka – Pod Polomem – „dálnice“ a zpět na Gerlovu Huť

– Gerlova Huť – Nový Brunst – Hofmanky – Pancíř – Tomandl-Křížek – Habr – Můstek

– Špičácké sedlo – Hojsova Stráž

– Belvederské běžecké okruhy

UPOZORNĚNÍ: dbejte zvýšené opatrnosti při sjezdu od Zámeckého lesa k Debrníku, na cestu vytéká voda!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována (pokud je dostatečná sněhová pokrývka) trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi

Print Friendly, PDF & Email