• Deutsch

Železnorudsko

Středa, 17. 2., 11:00 –  oblačno až zataženo,  0°C (Pancíř -3,5 °C), v nižších polohách sněhová pokrývka max. do 10 cm, ve vyšších polohách sněhová pokrývka proměnlivá, max. do 40 cm. Nový sníh 2 cm.

Strojovou úpravu tras bohužel překazila technická závada na rolbě. Prošlápnuté a sjízdné jsou stopy v prostoru Gerlovy Hutě, K Hofmankám i pod Polom. Úseky k Hojsově Stráži, ale i v oblasti Můstku jsou se slabou sněhovou pokrývkou.

Pozor při sjezdech, v nižších polohách na dojezdech k Železné Rudě.

UPOZORNĚNÍ: dbejte zvýšené opatrnosti při sjezdu od Zámeckého lesa k Debrníku, na cestu vytéká voda!

NOVÉ NÁSTUPNÍ MÍSTO: od poloviny ledna je strojově upravována trasa z Alžbětína (naproti vlakovému nádraží) na Debrník a dále. Výhodné nástupní místo pro běžkaře, přijíždějící vlakem!

LESNÍ BĚŽECKÝ AREÁL BELVEDÉR: 1, 2, 3, 5 km okruhy pro klasiku i bruslení (možnost i za tmy, při použití čelovky, okruhy jsou vyznačeny reflexními odrazkami). Každé úterý od 17:00 při dostatečné sněhové pokrývce možnost veřejného skijöringového tréninku.

BĚŽECKÝ OKRUH U LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SKI&BIKE ŠPIČÁK – cca 3km okruh, upravovaný pro klasiku i bruslení.

SKITOURING: na Železnorudsku je vyznačeno celkem 7 skitouringových tras, oblíbené jsou také trasy v oblasti Velkého Javoru v sousedním Bavorsku. Mapky s trasami jsou k dispozici v ITC Železná Ruda.

PRO PĚŠÍ je prohrnována cesta ze Špičáckého sedla k Černému jezeru, dále stezka pro pěší od Železné Rudy přes obec Špičák k bývalému hotelu Rixi.

Print Friendly, PDF & Email