Aktuálně ze Zadova, Churáňova a Nových Hutí
Pátek 2. 1. 2026, 15.15 hod.
Na Zadově – Churáňově je oblačno, sněhové přeháňky, -5 °C,
výška okolního sněhu: do 25 cm, nového: 10 cm,
výška sněhu v lyžařských stopách: do 20 cm.
Sněhová situace se po dnešním dopoledním sněžení zlepšila, proto bychom chtěli zítra dopoledne projet některé lyžařské trasy.
Upravenou trasou je myšlena plocha upravená rolbou v celé šíři, tedy nejen krajní stopy pro klasický styl, ale i středová část pro bruslaře.
Průjezd zadovské rolby podle systému GPS pro Zadov – Churáňov, Nové Hutě a Kašperské Hory naleznete zde: Lyžařské běžecké trasy Zadov – Churáňov.
Lyžaři vědí, ostatní snad pochopí, že v upravených trasách, jejichž úprava stojí nemalé finanční prostředky a úsilí, z důvodu jejich bezpečnosti, neničení a co nejdelšího zachování, není dovoleno: bruslení v klasických stopách, pěší chůze, volné pobíhání psů, sáňkování, bobování, jízda s dětskými kočárky, jízda na koni a všemi ostatními dopravními prostředky…!!!
Trasy pro pěší jsou všechny ostatní turistické cesty, na nichž nejezdí rolba.
Děkujeme za dodržování a za pochopení a přejeme příjemný zážitek.
Nástupní místa s parkovišti: Churáňov (parkoviště pod bufetem Pod stadionem), Pláně, Pod Přílbou, Nové Hutě, Horská Kvilda (u obecního úřadu).
Webkamery: ČHMÚ stanice Churáňov
Skibus: Vimperk – Zdíkov – Stachy – Zadov – Churáňov.
Sportovní a jiné akce na Lyžařském stadionu Churáňov:
– 21. 1. 2026: Přebor krajského ředitelství PČR (neveřejná akce),
– 25. 1. 2026: Mistrovství Jihočeské oblasti v LOB, ve sprintu (24. 1. 1. část ve Vimperku na Vodníku),
– 31. 1. 2026: Stašská 15, 76. ročník, KP v běhu na lyžích klasickou technikou,
– 10. – 12. 2. 2026: Mistrovství ČR Policie ČR (neveřejná akce),
– 15. 3. 2026: Jarní běh, KP v běhu na lyžích klasickou technikou.


