• Deutsch

Aktuálně Běžky Pasečná

Aktuální informace: pátek 3.2.2023 7:00

Počasí: -1°C , bezvětří. Sněží a má sněžit ještě celý dnešní den

Sníh: Celkem cca 60 cm krásného čerstvého sněhu, od poslední úpravy nasněžilo dalších 8cm

Příjezdová trasa: protaženo, parkoviště včera upraveno, momentálně opět v úpravě. Kapacita parkovacích míst zdarma 70 aut, parkujte prosím ohleduplně


Úprava :

Včera upraveno na bruslení i klasiku všude na české straně, vždy aktuální informace najdete na  Mapy.cz . V Rakousku vyjely rolby také, většina jejich stop byla upravena pro bruslení. Pro víkendové návštěvníky se bude terén dále upravovat v závislosti na sněžení, rozhodně máme v plánu ještě dnes, nejpozději zítra k ránu, vyjet.

Stav stop: 

Tratě jsme včera osobně projeli. Stopa se při údržbě řezala jako do másla a proto byla ideální (dnes bude již zasněžená, ale nepochybujeme o tom, že si ji najdete, běžkaři ji průběžně projíždějí). Vzhledem k velkému množství sněhu je podklad pro píchání hůlek a bruslení měkkčí,  vše bude perfektní již po dalším průjezdu rolby.
Nájezd do stop je přímo od aut z parkoviště na startovním místě v areálu Pasečná – penzion Dobík.

Tratě v provozu: 

je pro vás připraveno všech 51km udržovaných tratí

V České republice (25km skate i klasika):

– Cvičná louka Reuterovy Paseky  (RŮŽOVÁ 4,3 km v nástupním místě na Pasečné pod penzionem Dobík)

– Mezilesí (ŽLUTÁ 4,5 km směr Rakousko)

– Hraniční (MODRÁ 3,5  okolo rakouských hranic)

– Svatý Tomáš (ZELENÁ 13km téměř až k Vítkovu hrádku)

V Rakousku (26km některé jen skate, některé obojí):

– Skating (TMAVĚ MODRÁ 10 km Rakousko)

– Traum Arena (ŽLUTÁ 7 km Rakousko)

– Panorama (FIALOVÁ 9 km Rakousko)

Zázemí:

Na Pasečné jsou vám k dipozici půjčovna běžkařského vybavení a restaurace s toaletami. Stavte se po projížďce zasněženou krajinou a sportovním výkonu zahřát a dejte si něco dobrého. Místní kuchyně je vyhlášená.

Pro ty, kteří neběžkují, jsou v místě také sněžnice. Procházka hlubokým sněhem po okolí je dobrý nápad. Upraven je také sáňkovací kopec na kopečku za parkovištěm, na něm si můžete nejen prohlédnout krásné sochy v podobě uměleckých laviček, ale při sáňkování či bobování (k dispozici v půjčovně běžek a penzionu) se můžete koukat na právě projíždějící běžkaře na tréninkové louce pod vámi:-)

SKOL!

Print Friendly, PDF & Email