• Deutsch

Aktuálně Běžky Pasečná

Úterý 22.02.2022:  6 cm čerstvého mokrého sněhu, slunečno, viditelnost dobrá, teplota kolem 0°C, přes den se má držet mírně nad nulou.


Pokud dojde na slova předpovědi, tj. že, teploty nebudou výrazně stoupat a v noci bude zase sněžit, máme dobré vyhlídky pro přípravu tratí pro víkendové lyžování. Dobré zprávy by to byly nejen pro vás sportovce, ale i  pro  Hostinec Hájovna Svatý Tomáš, kde pro víkendové návštěvníky připravují zabíjačkové hody.

Takže trpělivost vám i nám, do terénu zatím rozhodně nevyjíždíme (kontrolovat aktuální stav u nás i v Rakousku můžete online zde Běžkařské oblasti Šumava – Bílé Stopy (bilestopy.cz)). Vy dnes u nás vyjet  můžete,  trasa je pod sněhem,  upraveno bylo naposledy před týdnem. Bude-li mít zájem spojit pohyb a čerstvý vzduch s občerstvením, u nástupního místa v restauraci  Penzion Dobík jsou připraveni. Tamtéž vám zapůjčí i sněžnice a talíře na bobování.

V areálu severní centrum Šumava | rekreační centrum Šumava (boehmerwald.at) je dnes ráno vše čerstvě upraveno a také tam sněží. Nejbližší nástupní místo s parkováním je v  GRÜNWALD-OBERHAAG (Aigen-Schlägl), 20km od nástupního místa v Pasečné.

 

Print Friendly, PDF & Email